SAĞLIKLI BESLENME VE DİYET

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Programının ilk görüşmesinde Beslenme ve Diyet Uzmanımız Uzman Diyetisyen Gülay Sağlık tarafından ön değerlendirmeniz yapılır. Bu değerlendirmede;

1.Profesyonel vücut bileşim analiz cihazı aracılığıyla detaylı bir şekilde vücut bileşiminiz (vücut ağırlığınız, yağ dokunuz, kas dokunuz, vb) analiz edilir.

2.Beslenme alışkanlıklarınız ve yaşam tarzınız hakkında bilgi alınır.

3.Sağlık problemlerinize yönelik detaylı öykünüz alınır.

4.Kan bulgularınız değerlendirilir.

İkinci aşamada bilimsel çerçevede, vücut bileşim analiziniz ve kan bulgularınız doğrultusunda, (varsa) tanı almış hastalıklarınız ve yaşam tarzınız ile uyumlu, size özel beslenme programınız hazırlanır. İlk görüşmeden sonra takip haftalarda birer kez kontrole davet edilirsiniz. Her kontrol görüşmesinde vücut bileşim analiziniz yapılarak vücudunuzda bir haftada meydana gelen değişim değerlendirilir ve bu doğrultuda beslenme programınız güncellenir. O hafta içindeki özel günleriniz için detaylı beslenme programınız hazırlanır (örneğin; arkadaşlarınızla çıkacağınız ve alkol tüketeceğiniz bir akşam yemeği gibi).

Her görüşmede, sizinle alakalı, beslenme ile ilgili konularda kısa sohbetler gerçekleştirilir. Konu ile ilgili sorularınız yanıtlanır.

Arzu ettiğiniz takdirde, kanınız merkezimizde uzman personelimiz tarafından alınır ve anlaşmalı laboratuvarımızda, ücret karşılığında gerekli görülen testler yapılarak sonuçlar merkezimize iletilir.

  • Uzman Diyetisyen Gülay Sağlık

    1967 yılında Ankara’da doğdu.İlk ve Orta eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1983-1987 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü‘nde Lisans Derecesine sahip oldu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans programına başladı ve 1990 yılında Yüksek Lisans derecesini almaya hak kazandı. Yüksek Lisans tez konusu olarak “Gebe ve Emziklilerde Kan Demir ve Ferritin Düzeyleri ile Beslenme Arasındaki İlişki” isimli bir tez hazırladı. Yüksek Lisans sonrasında Özel Doğan Hastanesi’nde 1 yıl, Nutra Slim Zayıflama Merkezleri, Nişantaşı ve Bakırköy Şubeleri’nde toplam 4 yıl, Ota Tıp Merkezi ve Zayıflama Merkezleri, Beşiktaş şubesi’nde 2 yıl çalıştıktan sonra Ota Güzellik Merkezi Ankara Şubesi’nde Yönetici, Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak toplam 12 yıl çalışmıştır. İlk çalışmaya başlamasından itibaren 4000’den fazla hasta ve danışanına hizmet vererek kilo kontrolüne, sağlıklı ve dengeli beslenmelerine yardımcı olmuştur. Çok sayıda Uluslararası Katılımlı Obezite ve Beslenme Kongrelerine, Anti-Aging Kongrelerine, Sporcu Beslenmesi Kursu, Diyabet Diyetisyenliği Kursu, Beslenme, Çevre ve Kanser Sempozyumlarına katılmıştır.Türkiye Diyetisyenler Derneği, Türk Obezite Derneğine üyedir. Çocuk beslenmesi, sağlıklı beslenme ve zayıflama konularında eğitim seminerleri vermiştir.Çeşitli dergi, TV kanalı ve radyo kanallarında röportajları yayınlanmıştır. İlgilendiği özel alanlar:Obezite, Anti-Aging konusunda araştırma yapmak, çocuklarda inek sütü allerjisi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, beslenme destek ürünleri, besinlerde katkı maddeleri gibi konularla ilgilenmektir.

ÜRÜNLERİMİZ
FAYDALI BİLGİLER
GÜNLÜK FAYDALI BİLGİLER
Tüm Faydalı Bilgiler