BÖLGESEL İNCELME

Sağlıklı beslenme, diyet, düzenli egzersiz ile kilo vermek mümkündür ancak ne kadar zayıf olursak olalım vücudumuzun belirli bölgelerine yerleşen inatçı yağlardan kurtulmak kolay değildir. Özellikle bel çevresi, karın, göbek, kalça, basen, iç bacaklar ve kol çevresi bölgesel yağlanmanın en sık rastlandığı bölgelerdir. Günümüzde bölgesel incelmeye yönelik pek çok farklı, güvenilir, etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış ve çabuk sonuç getiren yöntemler ve cihazlar bulunmaktadır.

Merkezimizde gerek manuel ve gerekse cihaz yardımıyla bölgesel incelmeye yönelik tedaviler yapılmaktadır.

 • COOLSHAPING – SOĞUK LİPOLİZ

  En gelişmiş bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan CoolShaping tescilli cryo soğutma ve vakum entegre teknolojisi ile yağ hücrelerini ameliyatsız bir şekilde parçalar ve yok eder. CoolShaping ayrıca selülit azaltma tedavisinde mükemmel sonuçlara ulaşmaktadır.

  CoolShaping Bölgesel İncelme tedavisi sırasında vakum ve LED teknoloji ile cilt yüzeyi korunarak yağ hücreleri kristalize edilir. Kristalize olup donan yağ hücreleri, vücudun normal katabolik mekanizması ile parçalanır ve ciltte herhangi bir sarkma veya çökmeye neden olmadan vücuttan atılır.

  • HANGİ BÖLGELERE UYGULAMA YAPILABİLİR?

   CoolShaping özellikle bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu göbek, bacak, basen, bel, alt ve üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri ile kollara rahatlıkla uygulanmaktadır. Göbek bölgesinde ve sezeryan doğum yapmış olanlarda oluşan alt karın, basen ve bacak bölgelerinde bulunan yağ birikimlerinin %20 - %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan CoolShaping, kısa sürede sonuca ulaşan ağrı ve acı vermeyen tek seanslık bir uygulamadır.

  • TEDAVİ SÜRESİ – SONUÇLAR

   Genellikle tek bölgede tek seans uygulanan CoolShaping Bölgesel İncelme, yoğun kilolu ve yağ dokusu daha uzun süreli mevcut olan kişilerde aynı bölgeye 10 - 15 gün aralıklarla 2 - 3 seans uygulama yapılabilir. CoolShaping Bölgesel İncelme ile ağrısız, acısız tek seansta yağlar kalıcı olarak yok edilmekte ve 2 - 4 cm incelme sağlamaktadır.

   CoolShaping ile Bölgesel İncelme Tedavisini kombine edebileceğiniz diğer uygulamalar:

 • EXIMIA – KAVİTASYON

  En gelişmiş bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan Eximia - Kavitasyon ultrason benzeri ses dalgalarının cilt üzerinden uygulanarak yağ hücrelerini parçalama prensibine dayalı olarak çalışan ve cerrahi olmayan bir bölgesel zayıflama yöntemidir.

 • SELÜLİT TEDAVİSİ - ESWT

  Selülit çok basit anlamda derinin altında bulunan birikmiş yağ tabakasının bağ dokusunu iterek sıkıştırnası olarak tanımlanabilir. Özellikle 30 yaşın üstünde bayanlarda daha çok görülmeye başlanan selülit bulunduğu bölgede portakal kabuğu görünümü oluşturmaktadır. Çoğunlukla dolaşım bozukluğu nedeniyle oluşan selülit hormonel nedenlere bağlı olarak da görülebilir.

  Deri ile genel yağ kitlesinin arasında yer alan selülit görünümünü spor ve diyet ile tedavi etmek mümkün değildir. Bu amaçla üretilen selülit kremleri de tek başını selülitleri yok etmede yeterli olmamaktadır.

  Selülit tedavisinde  acısız, iğnesiz ve ameliyatsız çözüm sunan ESWT uygulaması, akustik dalga teknolojisi ile kan dolaşımını hızlandırarak rahatlatır. Bağ dokusunu sıkıştıran bölgesel yağlanmalara etki eder ve bölgesel olarak sıkılaşmaya ve incelmeye yardımcı olan ESWT sıkılaştırma, toparlama ve cilt gevşekliği sorunlarına da çözüm sunar.

Lenf Drenajı

Selülit – Zayıflama Masajı

Sıkılaştırıcı Vücut Bakımı

 • RADYOFREKANS İLE BÖLGESEL İNCELME

  Radyofrekans ile Bölgesel İncelme uygulamasının vücuttaki kullanım amacı yağ eritme ve selülit tedavisidir. Radyofrekans ile Bölgesel İncelme uygulaması, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek kontrollü bir şekilde ısıtır. Su düzeyi çok yüksek olan yağ dokularına ulaşarak yağ dokusunu eritir. Radyofrekans yağ eritici özelliği ile ısınan bölgenin cilt altında bulunan yağ hücrelerinin duvarları parçalar ve yağlar erimeye başlar. Bölgede kan dolaşımı ve metabolizma hızlanır; açığa çıkan yağlar kan ve lenf yoluyla emilerek vücuttan atılır. Bu sayede deri altında bulunan ancak egzersiz ve diyet yardımıyla eritilemeyen yağ depoları eritilir; deri üzerindeki portakal kabuğu görünümü önemli ölçüde düzeltilir. Ayrıca, cilt sıkılaştırma için yeni kolajen, elastin ve lipoliz üretimini harekete geçiren Radyofrekans uygulaması ile yüz ve vücut sıkılaşır ve pürüzsüzleşir, dermal yapıyı güçlendirerek selüliti yok eder.

  • HANGİ BÖLGELERE UYGULAMA YAPILABİLİR?
   • Bölgesel yağ birikimleri (göbek bölgesi, kalçalar, bacaklar, bel, kol)
   • Kol ve bacaklardaki gevşemeler, sarkmalar
   • Çene altı (gıdı) sarkmaları
   • Liposuction sonrası oluşan düzensizlikler
   • Doğum sonrası oluşan sarkmalar
   • Selülit Tedavisi
   • Vücut kontürünün düzeltilmesi
   • Daha sıkı ve daha sağlam deri görüntüsü
  • TEDAVİ SÜRESİ – SONUÇLAR

   Tedavi 12 seanslık kür şeklinde uygulanmalıdır. Haftada 2 seans 30 dakikalık uygulama yapılır. Tedavi süresi ihtiyaç duyulan bölgelere göre bölüştürülebilir. Değişiklikler ilk seanstan hissedilir, 8 - 10 seanstan sonra belirginleşir. Periyodik olarak yapılacak ölçümler ile tedavinin sonuçları kontrol edilmektedir.

   Radyofrekans ile Bölgesel İncelme Tedavisini kombine edebileceğiniz diğer uygulamalar:

   • Lenf Drenajı
   • Selülit – Zayıflama Masajı
   • Sıkılaştırıcı Vücut Bakımı
 • ZAYIFLAMA MASAJI

  Zayıflama Masajı bölgesel incelmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Düzenli olarak yapılan Zayıflama Masajı, selülitli ve yağlı bölgelerdeki kan dolaşımını ve dolayısıyla metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Hızlı ve seri hareketler ile yapılan zayıflama masajında kullanılan özel yağların sayesinde göbek, kalça, bel, kollar, bacaklar ile vücudunuzun herhangi bir bölgesinde bulunan yağlı doku zamanla erir ve düzene girer.

 • SELÜLİT MASAJI

  Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar.

 • SIKILAŞTIRICI VÜCUT BAKIMI - FIRMING

  Sıkılaştırıcı Vücut Bakımı, zayıflamaya ve yaşlanmaya bağlı olarak vücutta oluşan deformasyonları engellemek için idealdir. Vücudumuzda oluşan gevşeme ve sarkmalara karşın toparlama ve sıkılaştırma etkisi olan aromatik yağlarla ve kremlerle yapılan Sıkılaştırıcı Vücut Bakımı bölgesel incelmenin en önemli tamamlayıcılarından biridir.

 • LENF DRENAJI

  Sağlıklı Bir Vücut İçin Sağlıklı Bir Lenf Sistemi...

  Bağışıklık sistemimiz için kritik bir öneme sahip olan lenf sistemi vücudumuzu toksinlerden arındıran bir doku ağıdır. Lenf Drenajı, çeşitli nedenlerle lenf sisteminde oluşan tıkanıklıkların giderilmesini destekleyen bir yöntemdir.

  Merkezimizde Lenf Drenajı, preso terapi bakımları için özel olarak geliştirilmiş 4 farklı programı bulunan cihazla uygulanmaktadır. Bölgesel incelme ve vücut sıkılaştırma programlarının vazgeçilmesi olan lenf drenajı ayrıca selülit tedavisi ile vücutta oluşan ödemin ve toksinlerin giderilmesinde tedavi edici ve destekleyici bir programdır.

  • TEDAVİ SÜRESİ – SONUÇLAR

   Lenf Drenajı seans sayısı asıl tedavinin süresine göre belirlenir. Genel olarak haftada 2 seans 30 veya 45 dakikalık uygulama yapılır. Değişiklikler ilk seanstan hissedilir, 8-10 seanstan sonra belirginleşir. Periyodik olarak yapılacak ölçümler ile tedavinin sonuçları kontrol edilmektedir.

   Lenf Drenajı kombine edebileceğiniz diğer uygulamalar:

   • Radyofrekans ile Bölgesel İncelme
   • Selülit – Zayıflama Masajı
   • Sıkılaştırıcı Vücut Bakımı
ÜRÜNLERİMİZ
FAYDALI BİLGİLER
GÜNLÜK FAYDALI BİLGİLER
Tüm Faydalı Bilgiler