LAZER EPİLASYONDA SON TEKNOLOJİ BUZ BAŞLIKLI LAZER EPİLASYON

05/09/2017

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yıllardır kullanılan ağda, cımbız, iğneli epilasyon gibi zahmetli ve uzun süren geçici yöntemler yerine konforlu, basit ve kısa süren işlemlerin başında lazer epilasyon uygulamaları yer almaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları, özellikle ergenlik dönemi sonrasında artan kıllanma ve tüylenme sorunlarına etkin uygulama yapıldığında kalıcı olarak çözüm sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Cihazları Nasıl Çalışır?

Lazer Epilasyon uygulamaları esas olarak lazer teknolojisi ile elde edilen ısı ve ışık enerjisinin yani lazer ışıklarının, bir başlık aracılığı ile cilt altında kalan kıl köklerine uygulanmasıdır. Amaç, kıl köklerinin tahrip edilerek zayıflatılması ve tüylenme sorununun tamamen ortadan kaldırılmasıdır.

Kıl köklerinin tamamen yok edilmesi için kaç seans uygulama yapılması gerektiği kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin cilt tonunu ve kıl rengi uygulamanın süresini ve başarısını doğrudan etkilemektedir. Tedavi süresi kişinin ten rengine, kıllarının rengine ve yoğunluğuna, uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Kişinin cilt tonuna ve kıllarının rengine, kalınlığına, yoğunluğuna göre seçilen farklı Lazer Epilasyon cihazları ile farklı seviyelerde dalga boyu, atım ve sıklık seçenekleri belirlenerek işlem gerçekleştirilmektedir.

Kapsamlı bir Lazer Epilasyon uygulaması 30 – 45 dakika içerisinde tamamlanmaktadır ve kişi işlem sonrasında günlük hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir. Uygulamanın kaç kere tekrar gerektireceği kişinin özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak değişmektedir ancak ortalama olarak belirli aralıklarla yapılacak 4 - 10 seanslık uygulama ile sonuca ulaşmak mümkündür.

Lazer Epilasyon cihazları uygulama sırasında soğutucu etki sağlayan destek sistemlerine sahiptir. Lazer cihazlarında geliştirilen son teknolojiye paralel olarak üretilen duble soğutmalı buz başlıklı lazer cihazları, işlem sırasında buz tutan başlığı ile acı ve ağrı olmaksızın konforlu bir uygulama yapılmasına imkan sağlamaktadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde etkin bir şekilde sonuç alınan buz başlıklı lazer epilasyon cihazı ile işlem süreleri kısadır. Buz başlık nedeniyle işlem sırasında herhangi bir etkinlik kaybı yaşanmamaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer Epilasyon uygulaması, kıllanmanın en yoğun görüldüğü bölgelerde uygulanabilmektedir. Kadınlarda genellikle kollar, bacaklar, bikini bölgesi ve koltuk altı alanları en sık uygulama yaptırılan vücut bölgeleridir. Buna ilave olarak yüz bölgesinde (bıyık, çene, vb) oluşan kıllanmalarda da lazer epilasyon uygulamalarında başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Erkekler ise daha çok ense, göğüs, omuz ve sırt alanları için uygulama yaptırmaktadır.

Lazer Epilasyonun Zararları Var mıdır?

Lazer epilasyonun uygulamaları herhangi bir ciddi sağlık sorununa yol açtığı kanıtlanmamıştır; genellikle seans sonrasında kişiler günlük hayatına devam etmektedir. Ancak uygulama yapılan cildin yapısına göre bazı yan etkiler oluşabilmektedir. Hassas ciltlerde uygulama sonrası yanma, leke veya kızarıklık oluşabilir. Ancak buz başlıklı lazerin soğutucu özelliği sayesinde bu geçici yan etkiler en düşük seviyededir. Böyle durumlarda uygulamanın cildinize uygun bir derecede yapılmasına özellikle dikkat edilmesi gereklidir.

Genital bölgede yaptırılan lazer epilasyonun yumurtalıklara veya rahime herhangi bir zararı yoktur ancak gebelik sırasında lazer uygulaması kesinlikle yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Lazer epilasyon uygulamalarında kişisel bakım ve hijyen çok önemlidir. Uygulamanın yapıldığı merkezin ve uygulayıcının profesyonelliğinin yanında hijyen kurallarına uygun hareket etmesine özen gösterilmelidir. Lazer epilasyonun uygulamasının yapılacağı bölgede herhangi bir enfeksiyon, yara, iltihap gibi sorunlarınızın olmaması gerekmektedir. Bu tip sorunlu bölgelere lazer atışı yapılması sakıncalıdır. Bu nedenle öncesinde mutlaka doktora danışılması gereklidir. Lazer epilasyon işlemi sonrasında, leke ve soyulmalara neden olabileceğinden direkt güneş ışığına çıkılmaması, koruyucu güneş yağı kullanılması önerilmektedir.

Bu WEB sitesinde bulunan yazılar ve resimler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Diğer Haberler
ÜRÜNLERİMİZ
FAYDALI BİLGİLER
GÜNLÜK FAYDALI BİLGİLER
Tüm Faydalı Bilgiler